Őszi vetélkedő a 4.-8. osztályosoknak
Tanulóink és pedagógusaink izgatottan készültek a hagyományos délutáni rendezvényre, amit idén a járványhelyzet miatt zárt körben rendeztünk meg. A projekt feladatainak jó megoldásához a Harry Potter regény és a filmek alapos ismeretére volt szükség. Az előzetes felkészülés még szeptemberben elkezdődött. Iskolánk aulája is ennek megfelelő dekorációt kapott. A különböző állomások a könyv jellegzetes helyszínei voltak, a feladatok mókásak, érdekesek, igazán kis varázsló-tanoncoknak valók. A gyerekek jókedvűen járták végig az állomásokat, begyűjtve a jutalmat a jó megoldásokért. A helyezésekért és a rajzverseny díjazottainak járó jutalmakat a Szülői Közösség biztosította, köszönet érte. A az eredményhirdetést követően a Román Nemzetiségi Önkormányzat pizzával és üdítővel kínált meg mindenkit, amit nagy örömmel fogadtak a gyerekek. Végül fergeteges hangulatú buli zárta a rendezvényt. Köszönjük a szervezést, a lebonyolítást pedagógusainknak, technikai dolgozóinknak és a Diákönkormányzati tagoknak!

Ballagás 2020

           

Húsvéti projekt nap

Iskolánkban immár hagyományosan a húsvéti ünnepkör előtt projektnapot tartunk. Így történt ez idén is. Az alsó tagozatos gyerekeknek húsvéti filmvetítés, lufifújó-verseny, buborékfújó-verseny, kézműveskedés, játék, móka és kacagás színesítette a tavaszi…

Magyar Költészet Napja

A Magyar Költészet Napján iskolánkban ünnepséget tartottunk. Híres költőnkre, József Attilára emlékezve egy gyönyörű műsor részesei lehettünk, mely során közelebb kerülhettünk a költészethez is. Köszönjük szépen Erni-Kovács Barbara tanárnőnek és…

Megye Futás 2019

Lőkösháza idén is csatlakozott a Megye Futás elnevezésű programhoz. Iskolánk tanulói, pedagógusai együtt futottak, vagy kerékpároztak Tóth László Úrral! A Megye Futás esemény célja minden év március, április hónapjában az…

Környezettudatosan a mindennapokban

2019. március 21-én tanulóink és pedagógusaink a Környezettudatosan a mindennapokban elnevezésű pályázat keretében egy rendkívül érdekes délutánon vettek részt. A pályázat témája: Újrahasznosítható eszközök készítése a divatban. A délután folyamán…

TeSzedd! – a tisztább, szebb környezetért akció

TeSzedd!- a tisztább, szebb környezetért akció keretében diákjaink, pedagógusaink hulladékgyűjtést és környezetszépítést végeztek az iskola környékén, valamint községünk központi területein. A délutáni közös munka eredménye sok kis zsáknyi utcáról, közterületekről…

Március 15-i ünnepség

2019. március 14-én a Lőkösházi Általános Iskola és Lőkösháza Község Önkormányzata megemlékezést tartott Március 15-e alkalmából. A Lőkösházi Általános Iskola tanulói, Lőkösháza Község Polgármester Asszonya, valamint az Önkormányzat képviselői, Lőkösháza…

Farsangi projektnap

Farsangi projektnapunkat rendeztük meg február 27-én délután, melynek során fergeteges programok felsorakoztatásával igyekeztünk elűzni a telet. Az érdekes, farsangi népszokásokról szóló előadás után az ismereteket farsangi totó kitöltésével erősítettük meg.…

A kommunizmus áldozatainak emléknapja

„Mi még csak általános iskolások vagyunk és legtöbbünknek nincsenek pontos ismeretei arról, hogy mire is emlékezünk ezen a napon. Bár sokszor hallottuk már a nácizmus, fasizmus és kommunizmus szavakat. A…

Farsang-kupa

Február 22-én, pénteken 18. alkalommal voltunk házigazdái a Román Nemzetiségi Önkormányzatok által rendezett kispályás labdarúgó tornának, ahol 8 csapat mérte össze focitudását. A román nyelvet oktató iskolák diákjai jó hangulatú,…